Stadspuzzeltocht Le Vieux Nice

Over dit evenement

Categorie
Stadspuzzeltocht
Datum en tijd
4 okt. 2024 09:30 - 15:00
Locatie
Nice

Stadspuzzeltocht Le Vieux Nice


Geschiedenis van Nice
Nice, oorspronkelijk gesticht door de Grieken in de 5e eeuw voor Christus als 'Nikaia', is een stad die niet alleen de prachtige kustlijn omarmt, maar ook een fascinatie heeft voor kunst en geschiedenis. Wandelend door de oude straatjes, trakteert de stad je op een scala aan prachtig bewaarde gebouwen, waarvan vele getuigen van de verschillende invloeden die Nice door de eeuwen heen heeft ondergaan; van Italiaanse handelsroutes tot Franse monarchieën.

Promenade des Anglais
De beroemdste boulevard van Nice is de welbekende en kilometerslange Promenade des Anglais. Deze brede weg heeft aan de ene kant luxueuze hotels, pleinen en parken, en aan de andere kant de prachtige Middellandse Zee, die voor de kust van Nice de poëtische naam Baie des Anges heeft. Niet voor niets wordt deze boulevard 'des Anglais' genoemd.

Place Masséna en Cours Saleya
Vanaf de Place Masséna, waar onlangs nog de winnaars van de Tour de France werden gehuldigd, loop je zo de oude stadswijk binnen. In het hart van de oude stad ligt de Cours Saleya, de dagelijkse markt die bekend staat om zijn bloemen en verse lokale producten. Deze markt is al eeuwenoud en weerspiegelt de lokale cultuur. De levendige kleuren van de bloembakken doen je hart sneller kloppen, terwijl de geur van lavendel en sinaasappelbloesem de lucht vult.

Cathédrale Sainte-Réparate
Achter de Marché aux Fleurs bevindt zich een wirwar van nauwe straatjes met terrassen, paleizen, kerken en oude monumenten, die allemaal hun aandeel in de geschiedenis vertellen. Zo tref je daar de iconische kathedraal van Nice: de Cathédrale Sainte-Réparate. Deze prachtige barokke kathedraal, gebouwd in de 17e eeuw, is een wonder om te zien en illustreert het religieuze erfgoed van de stad.

Palais Lascaris
Een kijkje in het Palais Lascaris toont echter aan dat het niet alleen religie was die de maatschappij daar bepaalde. Het Palais Lascaris, een barok paleis uit de 17e eeuw, herbergt een indrukwekkende collectie van antieke muziekinstrumenten en biedt inzicht in het dagelijks leven van de aristocratie in die tijd.

Stadspuzzeltocht
Al wandelend leer je over belegeringen, religie, dappere vrouwen en iconen van politieke ontwikkelingen. Nice is een stad die je echt gezien moet hebben, en er is geen betere en gezelligere manier dan met de speciaal voor jou georganiseerde DNC-wandelpuzzeltocht. Deze tocht laat je details zien die je anders misschien zou missen. Op vrijdag 4 oktober 2024 heb je de kans om de rijke geschiedenis en schoonheid van Nice op een unieke manier te ontdekken!

De puzzeltocht begint nadat je je hebt ingeschreven, onder het genot van een kop koffie en ontbijtje op het terras van Soho 1954. De dichtstbijzijnde parkeermogelijkheid is Massena Car Park. Neem de uitgang Place Massena en het is een klein stukje wandelen naar Soho 1954. Je bent welkom tussen 09:00 en 09:30 uur.

Tijdens de lunch aan het einde van de tocht wordt de winnaar bekendgemaakt. Na de lunch ben je vrij om nog wat langer te genieten van al het moois dat Nice te bieden heeft, of om rustig naar huis te gaan.

De deelnameprijs bedraagt € 50 per persoon. De aanmelding sluit op vrijdag 27 september. De capaciteit van dit evenement is momenteel gelimiteerd tot 40 personen, daarom kunt u introducés vanaf 15 september aanmelden zodat eerst DNC-leden de kans krijgen om een ticket te kopen. De deelnameprijs voor een introducé is € 65. Honden zijn niet toegestaan.
Na inschrijving ontvang je voorafgaand aan de puzzeltocht een nieuwsbrief met de nodige informatie.

We zien jullie graag in Nice als deelnemer op vrijdag 4 oktober 2024!

De organisatoren:

  • Harmen Bouwman ‭(+33 7 86 03 34 58‬)
  • Raf Hetzler (‭+33 6 74 81 43 74‬)

E-mail: stadspuzzeltocht@nedazur.org


Aanvang: 9:00-9:30 uur
Locatie: Soho 1994, 13 Place Massena, 06000 Nice [Google Maps]
Parkeren: Massena Car Park (neem uitgang Place Massena) [Google Maps]
Tickets: leden € 50 p.p. / introducé € 65 p.p.

Belangrijk
- Honden zijn niet toegestaan.
- Bij je aanmelding dien je online te betalen. We verzoeken je vriendelijk om met iDEAL (Nederlandse bankkaart) te betalen, omdat dit voor DNC lagere kosten met zich meebrengt. Betalen per creditcard is ook mogelijk, maar liever niet vanwege de hogere transactiekosten.
- Je dient eerst in te loggen om je aan te melden. Krijg je de melding dat je account niet geactiveerd is, stuur dan een e-mail aan website@nedazur.org.